समाचार

रबि लामिछानेलाई सपोर्ट गर्दै बोले कांग्रेस नेता अर्जुन नरसिहं केसी, सरकारलाई दिए यति ठुलो चुनौती

नेपाली काँग्रेसका नेता अर्जुन नर्सिङ केसीले सञ्चार गृहमा नै प्रवेश गरेर सञ्चारकर्मी रवि लामिछानेलाई गि*रफ्तार गर्नु संवैधानिक मूल्य र मान्यता विपरित भएको बताउनु भएको छ । पत्रकार रवि लामिछानेले घटनाको विषयमा हुने अनुसन्धानमा सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता जनाइसकेको अवस्थामा सञ्चारगृह भित्र प्रवेश गरेर कार्यकक्षबाट नै लामिछाने र पत्रकार युवराज कँडेललाई नियन्त्रणमा लिनुमा सरकारको दु*राशय छर्लङ्ग भएको पनि केसीको भनाइ छ ।

छानविनमा सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता जनाएको अवस्थामा पत्रकार लामिछानेलाई बोलाएर सोधपुछ गरेको भए बुद्धिमानी कार्य हुने थियो भन्दै नेता केसीले राज्य प्रेस स्वतन्त्रताको वि*रुद्धमा उत्रिएको पनि छर्लङ्ग बन्दै गएको बताउनुभयो ।

न्यूज २४ संग कुरा गर्दै नेता केसीले पत्रकार शा*लिग्राम पु*डासैनीको ह*त्या या आ*त्म ह*त्या के हो भन्ने विषयमा सत्यतथ्य छानविन आवश्यक रहेको बताउँदै उनले पोलेकै भरमा लामिछाने र कँडेलमाथि गरिएको व्यवहार निन्दनीय भएको उल्लेख गर्नु भयो ।

राज्यको अनुभूति हराउँदै गएको प्रति चिन्ता व्यक्त गर्दै केसीले कुनै पनि पत्रकारले आफुले चलाउँदै आएको कार्यक्रमको तयारी गरिरहेको अवस्थामा ब*लजफ्ती पक्राउ गर्नु प्रेस स्वतन्त्रता विरोधी हर्कत भएको पनि प्रष्ट पार्नुभयो ।

यसैबीच रबि पक्राउ सन्दर्भमा जनसागर उर्लिएको बेला यस घटनाले राजनीतिकरण हुने हो भन्ने खतरा पनि रहेको छ | मन्त्री संसद र नेताहरु बोल्ने क्रम जारि छ जसबाट घटना राजनीतिकतर्फ अगाडी बढ्ने देखिएको हो |तर अतिबेला सम्म आन्दोलन स्वत स्फुर्त रहेको छ सोहि मौकालाई छोपी कांग्रेसले यो घटनालाई टिप्न सक्ने देखिएको हो |

Related Articles

Back to top button
Close