रोचक

खुट्टाको औलाबाट यसरी थाहा हुन्छ मानिसको स्वभाव

समुन्द्र शास्त्रमा उल्लेख भए अनुसार, कुनैपनि मानिसको स्वभाव हात तथा खुट्टाको औंला र रेखा हेरेर पनि थाहा पाउन सकिन्छ । यहाँ हामीले खुट्टाको औंलाको बारेमा चर्चा गरेका छौं ।

खुट्टाको औंलाबाट मानिसको स्वभाव ?

बुढी औंला : कुनैपनि मानिसको खुट्टाको बुढी औंला अरु औंलाभन्दा धेरै लामो छ भने, त्यस्ता व्यक्ति स्मार्ट मात्र होइन क्रिएटिभ स्वभावका पनि हुन्छन् । ती व्यक्तिले कुनैपनि समस्याको समाधान छिट्टै गर्न सक्ने खालका हुन्छन् । यदि बुढी औंला अरु औंलाभन्दा सानो छ भने, एकै समयमा धेरै काम गर्न सक्ने क्षमताको संकेत गर्छ ।

दोस्रो औंला : कुनैपनि मानिसको खुट्टाको दोस्रो औंला लामो छ भने त्यस्ता मानिसहरु नेतृत्व गर्न सक्ने स्वभावका हुन्छन् । त्यतिमात्र होइन त्यस्ता मानिसहरु निकै नै गतिशिल र सृजनात्मक हुन्छन् ।

तेस्रो औंला : कुनैपनि मानिसको खुट्टाको तेस्रो औंला लामो छ भने त्यस्ता व्यक्तिहरु कामका लागि निकै नै उर्जावान र सिपालु हुन्छन् । उनिहरु जीवनमा पूर्णता चाहन्छन् । तर त्यस्ता व्यक्तिले आफ्नो कामको लागि परिवार, प्रेम र मनोरञ्जनलाई पनि बिर्सन सक्ने स्भावका हुन्छन् । यदि तेस्रो औंला सानो छ भने चाहिं त्यस्ता व्यक्तिहरुको जीवन निके रमाईलो हुन्छ । उनिहरु रसिक मानिन्छन् ।

चौथो औंला : यदि कुनैपनि मानिसको चौथो औंला लामो छ भने त्यस्ता मानिसले परिवारलाई निकै नै महत्वपूर्ण मान्छन् । तर चौथो औंला सानो भएका मानिसहरुका लागि भने परिवार र सम्बन्ध खासै महत्वपूर्ण हुँदैन ।

कान्छी औंला : कुनैपनि व्यक्तिको कान्छी औंला सानो छ भने त्यस्ता व्यक्तिहरुको स्वभाव बच्चाको जस्तो हुन्छ । उनिहरु कुनै जिम्मेवारी बहन गर्न मन पराउँदैनन् । तर यस्ता व्यक्तिहरु रमाईलो गर्न भने औधी मन पराउँछन् । यदि कसैले सानो औंलालाई हल्लाउन सक्यो भने त्यस्ता व्यक्तिहरु साहसी र आर्कषक हुन्छन् । अनि सानो औंला हल्लाउन नसक्ने व्यक्ति इमान्दार हुन्छन् ।

Related Articles

Back to top button
Close