समाचार

जेलबाट छुटेलगत्तै अर्जुन क्षेत्रीले खोले यस्तो रहस्य

फेसबुक लाइभमा आएका क्षेत्रीले आफुले भविश्य वाणी गरे अनुसारनै कैलालीमा विनाशकारी हावाहुरी चलेको समेत दावी गरेका छन् ।
आफुले त्रास फौलाउँन खोजेको नभइ आउँन सक्ने विपत्ती बाट बच्न अनुरोध गर्दा जेल पर्न परेको भन्दै क्षेत्रीले दुखेसो गरेका छन् । सत्यको बाटो हिड्दा ठेस लागेको रुपमा मात्रै आफुले जेल जानु परेको कुरालाई लिएको क्षेत्रीले भनेका छन् । आफुले सँधै सत्य मात्रै बोलेको बताउँदै उनले फेरी पनि पुुरानो धन्दा कायम राख्ने संकेत गरेका छन् ।

आफ्नो नाम जोडेर कतिपय मान्छेले चर्चाका लागी विभिन्न इन्टरभ्यू दिँदै हिँड्को तर उनिहरु कसैलाई पनि आफुले नचिन्ने दावी क्षेत्रीले गरेका छन् ।
प्रविधिको प्रयोग गरेर आफ्नो अनुहार विगारेर विभिन्न प्रोपोगाण्डा गरिएको भन्दै उनले त्यस्ता मानिसलाई साइबरक्राइम लगाएर ठिक पार्ने पनि चेतावनी दिएका छन्।

जेलबाट छुटेपछि पहिलो पटक फेसबुक लाइभमा आएका क्षेत्रीले जेलबाट पनि आफुले ठुलो शिक्षा पाएको बताए । उनले भने मैले जीवनमा कहिल्यै नपाएको शिक्षा जेलबाट पनि पाएको छु म प्रहरी, अदालत र सरकारलाई धन्यवाद दिन चाहन्छु ।

यस्ता सानातिना कुराहरुबाट आफु विचलित नहुने भन्दै क्षेत्रीले सत्यको पथमा हिड्दा कहिलेकाँही काँडा विझ्ने पनि बताएका छन् । भुकम्प आएको थाहा पाउँने प्रहरी आएको थाहा नपाउँने कस्तो ज्योतिष हो? भन्नेहरुका लागी पनि अर्जुन क्षेत्रीले जवाफ फर्काएका छन् ,उनले आफुलाई प्रहरी आएर पक्राउ गर्ने कुरा पहिल्यै थाहा भएको पनि बताएका छन् । आफुले पहिलेनै मैलै यस्तो भन्दा प्रहरीले मलाई पक्राउ गर्न सक्छ पक्राउ परे पनि सत्य कुरा भन्छु भन्ने अभिव्यक्ति दिएको स्मरण गराएका छन् ।

त्यस्तै
विवादास्पद ज्योतिष अर्जुन क्षेत्रीलाई प्रहरीले रिहा गरेको छ । जेठ २९ गते महाभूकम्प आउँछ भन्दै सर्वसाधारणमा त्रास फैलाएको आरोपमा पक्राउ परेका अर्जुन क्षेत्री रिहा भएका छन् । आफूलाई ज्योतिष बताउने क्षेत्रीले जेठ २९ गतेभित्र महाभूकम्प नआए आफुलाई फाँसी दिए पनि हुने अभिव्यक्ति दिएका थए ।

२९ गते महाभुकम्प आउँछ भन्दै त्रास फैलाएका कारण पक्राउ परेका उनलाई प्रहरीले जेठ ३१ गते रिहा गरेको छ ।
शुक्रबार क्षत्रीलाई जिल्ला अदालत काडमाडौँले तारेखमा रिहा गरेको महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौंका प्रवक्ता डीएसपी होविन्द्र बोगटीले जानकारी दिए । क्षत्रीलाई महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौंले सर्वसाधरणमा अफवाह फैलाएको अभियोगमा गत जेठ २१ गते गौशालाबाट पक्राउ गरेको थियो ।

प्रहरीबाट छुटे लगत्तै आफ्नो आफन्तको साथमा क्षेत्री निवास तर्फ लागेका छन् । विभिन्न काण्डहरुमा मुछिएर लगातार विवादित बनेका क्षेत्रीले अब फेरी कस्तो उदण्डता मच्चाउँने हुन् हेर्न बाँकी नै छ ।
अर्जुन क्षेत्रीको काण्डै काण्डको पर्दाफास
आफुलाई नामुद ज्योतिष भन्दै महाभुकम्प जाने भविश्यवाणी गरेर देशैभरी सनसनी मच्चाएका ज्योतिष भनिने अर्जुन क्षेत्रीको भविष्यवाणी जति सबै बवकास मात्रै भएको खुलासा भएको छ ।

महाभुकम्पको भविश्यवाणी गरेर जनतामा त्रास सिर्जना गरेका कारण अहिले जेलको चिसो खाइरहेका क्षेत्रीको एकएक कुर्ततको पर्दाफास भएको छ । आफुलाई फेस रिडर दावी गर्दै सर्वसाधारणमा भ्रम सिर्जना गरेका क्षेत्रीले ज्योतिष पढेको कुरामानै आशंका पैदा भएको छ ।

अर्जुनलाई नजिक बाट चिन्ने उनकै गाउँले दाइ निरोज कुमार थापाले एक युटुव च्यानलमा अन्तवार्ता दिँदै अर्जुनको झुट छताछुल्ल पारिदिएका छन् । आफुलाई १७ वर्ष भारतमा बसेर ज्योतिष विधा लिएर आएको दावी गर्ने क्षेत्रीको दावी पनि सबै बवकास पुष्टि भएको छ । उनका गाउँले दाई थापाले बताए अनुसार ज्यातिष भनिने अर्जुन अहिले जम्मा जम्मी १९ बर्षका मात्र भए जबकी क्षेत्री १७ १८ बर्षको उमेर सम्म पनि रामेछापमै रहेका थिए । अब प्रश्न तेर्सियो उनि १७ बर्ष सम्म कुन भारत बसे रु

थापाले आफु सँग ५ महिना मात्र उनी सम्पर्कमा नरहेको र ५ महिनामै अर्जुन कसरी ज्योतिष भयो भन्ने कुराले आफु आश्चर्यचकित भएको बताएका छन् । थापाले आफुले उनलाई पटक पटक यस्ता बककास गर्दै हिँडे एक दिन फसिन सक्ने भन्दै परिवारलाई समेत सम्झाउँदा पनि नमानेको र अहिले जेल जानु परेको स्मरण गरेका छन् ।

अर्जुनको फटाइ यो पहिलो नभएको पनि खुलेको छ उनि पहिले देखिनै कति फटाह रहेछन् भने एसएलसी पास गरेर तत्कालिन समयमा रामेछापको एक निजी विधालयमा जागीर खाएका उनले केही समय पछिनै आफुले यस्ता स्कुल त कति चलाएको चलाएको भन्दै प्रिन्सिपल बनाउँनु पर्यो भनेर लफडा गरेका रहेछन् । भर्खरै एसएलसी पास गरेको मान्छेले त्यस्तो उट्पट्याङ कुरा गर्न थालेपछि अर्जुनलाई त्यहाँ बाट पनि लखेटिएको थापाले स्मरण गरेका छन् ।

त्यस्तै
प्रहरीको एक डण्डाले अर्जुन क्षेत्री यसरी भए ठण्डा
महाभुकम्प आउँने ठोकुवा गरेर जनतालाई त्रासमा पार्ने एक ज्योतिष अर्जुन क्षेत्रीले प्रहरीले पक्राउ गरेपछि भने आफ्नो बोली फेरेका छन् । महाभुकम्पको भविश्यवाणी ठोकुवा गर्दै हिँडेका ज्योतिष क्षेत्रीले प्रहरीसामु भने आफुले अनुमानको भरमा बोलेको र त्यसमा कुनै सत्यता नरहेको बयान दिएका छन् ।भुकम्पको भविश्यवाणी गर्ने तर आफुलाई समात्न प्रहरी कहिले आउँछ भनेर भविश्यवाणी गर्न नसक्ने क्षेत्रीको कुराले अहिले सबैजना जिल खाएका छन् । कतिपयले क्षेत्रीले प्रहरीकोमा पुगे पछि बोली फेरे पछि पुलिसको डण्डाले ज्यातिष ठण्डा भएको भनि उनलाई उडाइरहेका छन् ।

महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौंका प्रवक्ता डीएसपी होविन्द्र बोगटीले अनुमानको भरमा क्षत्रीले देशमा विनाशकारी भूकम्प आउने भविष्णवाणी गरेको बयान दिएको बताए ।
क्षत्रीलाई महानगरीय प्रहरी परिसर काठमाडौँको टोलीले मंगलबार दिउँसो गौशाला क्षेत्रबाट नियन्त्रणमा लिएको थियो ।

सिनामगंलमा काशी विश्वनाथ रत्न प्रा।लि। कार्यालय सञ्चालन गर्दै आएका क्षत्रीलाई ज्योतीष महासंघले ज्योतिषहरुमाथि नै आँच आउने गरी जथाभावी बोल्दै हिँडको भन्दै कारबाही गरिसकेको थियो । सो कुरा प्रहरी अनुसन्धानबाट पनि खुल्न आएको प्रवक्ता बोगटीले जानकारी दिए ।
उनले यूट्यूव भिडियोमार्फत जेठ महिनाभित्र विनाशकारी भूकम्प आउने भन्दै आतंक फैलाएका थिए । युट्युबमार्फत क्षत्रीले जेठ २९ भित्र देशमा भूकम्प नआए आफू जेल जान तयार रहेको समेत बताएका थिए ।

पक्राउ परेका क्षत्रिमाथि विपद् जोखिम व्यवस्थापन ऐन २०७४ अन्तर्गत ६ महिना कैद र १ लाख जरीवाना हुनसक्ने बताइएको छ
क्षत्रीले आफूलाई ज्योतिष भनेर यसरी चिनाएका थिए
पक्राउ परेका क्षत्रीले सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमार्फत लाइभ गरेर पहिलोपटक आफूलाई युवा ज्योतिष भन्दै चिनाएको प्रहरी अनुसन्धानमा खुल्न आएको छ ।

विस्तारै–विस्तारै जथाभावी बोल्न थालेपछि क्षत्रीलाई महासंघले कारबाही गरी निलम्बन गरेको ज्योतिष कमल पौडेल बताउँछन् ।
ज्योतिष पौडेलका अनुसार क्षत्रीले केही युट्युब च्यानलहरु किनेर आफूलाई ज्योतिष भनेर चिलाउन अन्तर्वार्ता लिन लगाएको समेत आरोप लगाए । पौडेलले भने, ‘ज्योतिष क्षेत्रमा धावा बोल्ने जो कसैलाई पनि कारबाही हुनपर्छ ।’

ज्योतिष पौडेलले भने, ‘जन्म मिति र जन्म स्थानको आधारमा मात्र भविष्यवाणी गर्न सकिन्छ । कसैले कसैको अनुहार हेरेर भविष्यवाणी गर्न सकिन्न ।’
पक्राउ परेका ज्योतिष भनिने क्षत्रीले एक युट्युब च्यानललाई अन्तर्वार्ता दिँदा आफूलाई अमेरिकाले एक लाख डलर अफर गर्दा समेत नगएको बताएका छन् ।

Related Articles

Back to top button
Close